Praca z emocjami

Metoda uzdrawiająca z nurtu Zdrowej Pełni – to praca na poziomie komórki macierzystej. Uzdrawianie przekonań, które wywołują lęki, obawy, ogólny dyskomfort w życiu. Będziemy pracować z zapisami przekonań dziedziczonych od przodków, przekonań nagromadzonych w trakcie życia oraz przekonań wpisanych w nas, które narzucone zostały przez społeczeństwo. Podczas pracy Uzdrawiania, w wizualizacji uzyskujemy dostęp do zapisów na poziomie pamięci komórkowej. Skupiona obecność, generowanie miłości pozwalają rozpuścić uszkodzenia biologicznej rzeczywistości, co daje nową jakość życia. Pozwala to na zmianę ładunku emocjonalnego w naszym ciele, co przyśpiesza regenerację organizmu oraz poszerzenie Jaźni. Omnipotentna komórka macierzysta jest pierwszą i pierwotną matrycą nas na materialnym poziomie. Cała nasza świadomości rezyduje w tej komórce. Nasz mózg i ciało są jakby “rozbudową” tej komórki i wszystkich jej organelli. Można sobie to wyobrazić, że zapis, znajdujący się w komórce jest jak płyta z filmem, a ciało, mózg i umysł są jak obraz tego filmu wyświetlanego już na ekranie kina. Kina, które jest naszym życiem. Problemy i uszkodzenia mające miejsce w omnipotentnej komórce macierzystej rzutują na nasze ciało i samopoczucie. Uszkodzenia są odczuwalne jako symptomy fizyczne i psychiczne. Za pomocą tych symptomów, można namierzyć miejsca zapisów, uszkodzeń w komórce, odpowiedzialnych za odczuwanie tego dyskomfortu. Taki zapis nazywamy “traumą”. Trauma to wzorzec nieoptymalnego funkcjonowania. Chwila, w której przeżywamy traumę, to zamrożony (zapisany) w czasie moment, w którym przynajmniej część naszej świadomości znajduje się poza ciałem. Obraz traumy przechowywany w zapisie komórkowym widziany jest spoza naszego ciała. Z biograficznego punktu widzenia, trauma powstaje, ponieważ w momencie przeżywanie danego wydarzenia rozwojowego (wzrost organizmu, kiedy uzyskuje on dostęp do nowej jakości biologicznej: np. narodziny, ząbkowanie..) na poziomie omnipotentnej komórki macierzystej potrzebne jest konkretne białko. Jednak nić mRNA potrzebna do wyprodukowania tego białka utyka w porze błony otaczającej jądro komórkowe; zostaje zablokowana i nie może całkowicie wydostać się poza jądro komórkowe, ze względu na uszkodzenie histonu lub samego genu. W konsekwencji nić mRNA “wystaje” z jądra, tworząc tym samym, zapisane w nas, przekonanie, które jest pewną iluzją rzeczywistości. Przekonanie, które nie pozwala w pełni przeżyć danego doświadczenia. Do tej nici mRNA doczepione są rybosomy. Każdy z tych rybosomów zawiera zapis traumy – konkretnego momentu w czasie, które łączy – ta sama emocja, myśl, decyzja czy przekonanie. Kiedy dana nić (przekonanie) jest zaktywizowana, kryształki świadomości wnikają w dany rybosom, wówczas człowiek w sytuacji, w której się znajduje odczuwa – na poziomie ciała – różne symptomy. Metoda została opracowana przez Instytut Badań nad Szczytowymi Stanami Świadomości, który założył Grant McFetridge.

“Z punktu widzenia doświadczenia ludzkiego “trauma to zdarzenie, które nie zostało w pełni przeżyte przez organizm człowieka”. Odpowiedź na to zdarzenie jest przechowywana i ponownie odtwarzana, gdy w teraźniejszości pojawiają się wrażenia podobne do pierwotnej traumy. Choć trauma często wiąże się z bólem, ku zdziwieniu wielu ludzi niektóre traumy mogą sprawiać wrażenie przyjemnych. Dzieje się tak, gdy odczucie przyjemności jest zbyt wszechogarniające lub gdy człowiek doświadcza przyjemności akurat w momencie pojawienia się bolesnej traumy i wtedy tworzy skojarzenia między tymi dwoma doświadczeniami. Podsumowując, z traumą mamy do czynienia wówczas, gdy reakcja na daną sytuację staje się automatyczna i obecne ( w pewnym sensie przyszłe ) wydarzenia wywołują ową wcześniejszą reakcję, nieadekwatną do teraźniejszej sytuacji i okoliczności. Dla przykładu, gdy mysz widzi cień jastrzębia i skacze na prawo by uratować życie, można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że została straumatyzowana – w tym przypadku śmiertelnie przerażona. W przyszłości, gdy pojawi się podobne uczucie, na przykład gdzieś przemknie cień jastrzębia, mysz będzie nadal skakać w prawo, niezależnie od tego, czy ma to sens, czy nie – dzieję się tak, gdyż to traumatyczna reakcja na obecne wydarzenie (podobne do wcześniejszego) każe jej zachować się w ten sposób. Z punktu widzenia biologii, w przypadku myszy może to być dobra strategia, która pozwala jej przetrwać. Jednak w przypadku ludzi i naszego o wiele bardziej skomplikowanego życia, automatycznie wyzwalane traumatyczne reakcje – na pozór bezsensowne – to katastrofa. Choć uważamy zazwyczaj, że traumatyczne przeżycie rozciąga się w czasie, w rzeczywistości na traumę składają się pojedyncze chwile. [….] Gdy trauma zostanie uzdrowiona, nie ma już wpływu na teraźniejszość i – i gdy przypomnimy sobie z nią związane zdarzenie – nie odczuwamy żadnych negatywnych lub pozytywnych emocji.”   Szczytowe Stany Świadomości,   Grant McFetridge.

 

O Access Bars:

Czym jest Access Bars ? Nazywamy to masażem dla umysłu, rozluźnienie głowy, rozwinięcie, poszerzenie pomysłów i idei 🙂 Jest to zespół 32 punktów na głowie, które po dotknięciu wywołują pozytywne zmiany w mózgu oraz powodują rozładowanie ładunków elektromagnetycznych odpowiadających za stres, myśli i emocje. Ta delikatna, nieinwazyjna technika eliminuje zarówno fizyczne, jak i mentalne blokady w ciele. Zwiększa poczucie swobody. – Wyniki pomiarów fal mózgowych przed i po sesji Access Bars wykazały poprawę spójności aktywności elektrycznej fal mózgowych u wszystkich uczestników. – Spójność fal mózgowych jest związana z komunikacją pomiędzy różnymi obszarami mózgu, odkryto, że optymalna spójność aktywności elektrycznej fal mózgowych odpowiada wielu aspektom, a mianowicie inteligencji, zdolności uczenia się, spostrzegawczości, kreatywności. Znaczące zmniejszenie intensywności objawów wykazane w tym badaniu sugeruje, że sesje Access Bars mogą być skuteczne w leczeniu stanów lękowych i depresji.
Przy delikatnym dotyku punkty Bars umieszczone na głowie stymulują odpowiedź neurologiczną.
Poprawiają zdolność ciała do samoleczenia, wspierają redukcję stresu i traumy zapisanych w całym ciele. Ułatwiają zmiany psychologiczne, znoszą mentalne i fizyczne blokady.

 

Dostępne wyniki niezależnych badań wykonanych w okresie od marca do września 2019 roku na temat skuteczności metody: W badaniu wzięło udział 480 uczestników, które odczuwało stres, miało lęki lub cierpiało na depresję:

 338 uczestników zgłosiło STRES – 97, 6% wskazało zmniejszenie
278 uczestników zgłosiło lęk – 86,6% wskazało zmniejszenie poziomu lęku
204 uczestników zgłosiło ból – 78,4 % wskazało jego zmniejszenie
392 uczestników miało poczucie braku szczęścia – 61,9% wskazało na wzrost szczęścia.