Diagnostyka STRD

Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna (STRD)

Metoda polega na bezdotykowym kilkukrotnym pomiarze czujnikiem podczerwieni ciała człowieka, które jest poddane bodźcowi stresowemu, jakim jest w tym przypadku, ochłodzenie ciała, co osiąga się przez rozebranie badanego od pasa w górę. Temperatura podczerwieni mierzona jest w 3 punktach (środek czoła –glabella i na wewnętrznej części zgięcia łokcia prawej i lewej ręki), oraz wzdłuż 10 linii ciała z przodu i z tyłu).

Korzyści diagnostyki STRD:

 

Dzięki tej metodzie możliwe jest szczegółowe określenie suplementów i pokarmów, które są wskazane dla podopiecznego, oraz tych, które w danym momencie nie są zalecane. Możemy dobrać nie tylko odpowiednie zioła, ale szereg minerałów, witamin czy innych potrzebnych podopiecznemu substancji niezbędnych do powrotu do zdrowia.

Jak ważny jest stan psychiczny i nasze samopoczucie nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Jeśli nasze ciało nie ma energii – nie mamy sił, aby żyć. Gdy nasz mózg nie ma energii popadamy w depresję. Jeśli żyjemy w stresie, odczuwamy lęk, przygnębienie czy strach nasze ciało będzie to odczuwać i pokazywać poprzez przeróżne choroby i dolegliwości. Aby móc odwrócić ten proces stosujemy między innymi esencje dr Bacha (specjalistyczne wyciągi z kwiatów). Dzięki badaniu STRD możemy bardzo szczegółowo dobrać te najbardziej potrzebne, aby proces zdrowienia był kompleksowy.

Metoda ta umożliwia wczesne wykrycie zaburzeń przepływu energii w organizmie – wskazanie, które strefy wykazują niedostateczną zdolność regulacyjną (brak lub nadmiar energii), dzięki czemu łatwiej jest zlokalizować np. stany zapalne, blokady, czy inne obciążenia i dysfunkcje organizmu (również zanim pojawią się dolegliwości) – podopieczny otrzymuje mapę termiczną swojego organizmu wraz z blokadami oraz z oceną ośrodków energetycznych);

Stres, lęki i inne powtarzalne negatywne emocje doprowadzają do napięcia mięśni w obrębie kręgów kręgosłupa, co z kolei może doprowadzić do ich zablokowania. Skan STRD obrazuje nam, które kręgi uległy zablokowaniu, wraz ze stanem zaawansowania blokady, a także jej wpływ na powiązane z danym kręgiem narządy oraz dolegliwości, które mogą wystąpić, gdy zmiany te będą się pogłębiać. Możliwa jest też ocena napięcia mięśni oraz ich symetrii a także określenie prawidłowości mikrokrążenia. Jest to cudowna podkładka pod późniejszą pracę z osteopatą, fizjo- czy klawiterapeutą (podopiecznyotrzymuje przedstawione graficznie blokady kręgosłupa wraz z opisem każdego zablokowanego kręgu, dolegliwości, a także wskazanie możliwych bólów związanych z daną blokadą, powiązania blokad z poszczególnymi narządami oraz opis czynników emocjonalnych – również nieświadomych – które wpływają na powstawanie zidentyfikowanych w trakcie badania blokad);

Metoda ta pozwala na określenie typu metabolicznego, kierunku zmian oraz profilu psychicznego wynikającego z dominującego u podopiecznego typu metabolicznego;

STRD umożliwia bardzo indywidualne ustalenie strategii postępowania terapeutycznego i profilaktycznego u podopiecznego.

 

  Podsumowując

Dzięki takiej diagnostyce możemy bardzo szczegółowo określić najważniejsze aspekty do pracy z podopiecznym dla naszych terapeutów i dietetyków. Praca taka jest kompleksowa, pełna i spersonalizowana, a co za tym idzie bardzo skuteczna.

 

   

 

Więcej szczegółowych informacji o diagnostyce termoregulacyjnej STRD znajduje się tutaj

 

Przygotowanie podopiecznego do badania STRD.

 

3 dni przed pomiarem:

– nie powinno się wykonywać takich badań jak RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz żadnych zabiegów laserowych (fizjoterapeutycznych i kosmetologicznych).

1 dzień przed pomiarem:

– zarówno w dniu poprzedzającym, jak i w dniu badania nie powinno się uprawiać intensywnych / wyczerpujących dyscyplin sportowych, takich jak: biegi długodystansowe, wspinaczka itp.

W dniu pomiaru:

– nie powinno się używać perfum, dezodorantów i kosmetyków (innych niż do delikatnej pielęgnacji).

– można zjeść 1 lekki posiłek, do tego 1 szklanka herbaty ziołowej, np. rumianek, koper.

– należy zrezygnować z kawy, herbaty i innych środków pobudzających (w tym z: alkoholu, narkotyków i papierosów).

– do badania należy przyjść w luźnej (nieuciskającej – bez gumek, ścigaczy) odzieży najlepiej wykonanej z włókien naturalnych z długim rękawem.

– zminimalizować rozmowy przez telefon komórkowy, a na ok 2 godziny przed badaniem nie rozmawiać przez telefon (dopuszcza się rozmowy z zestawem głośnomówiącym).

Na 1 godzinę przed pomiarem:

– należy unikać mycia ciała zimną wodą oraz nie myć zębów i nie przepłukiwać ust.

Na 30 minut przed pomiarem:

– na badanie najlepiej przyjść z ok. 30 minutowym wyprzedzeniem, aby dobrze zaadoptować się do warunków panujących w gabinecie. Powinno się, chwilę posiedzieć w spokoju (nie rozmawiać przez telefon!). Osoby noszące okulary powinny je zdjąć, a kobiety rozpiąć lub rozebrać biustonosz.

Na 15 minut przed pomiarem:

– należy powstrzymać się od spożywania posiłków oraz picia jakichkolwiek płynów (w tym również wody).

Przed pomiarem:

  • należy poinformować osobę przeprowadzającą pomiar o przyjmowanych lekach, preparatach, suplementach (w tym ziołowych i homeopatycznych).

 

 

Przeciwwskazania do wykonania badania:

– stan gorączkowy lub podgorączkowy;

– obecność osób niewspółpracujących z osobą wykonującą badania (np. chorzy psychicznie, niespokojne dzieci);

– osoby po wyczerpującym stresie fizycznym, emocjonalnym, psychicznym w dniu badania.