Diagnostyka SO-CHECK

Pomiar  SO-CHECK – innowacyjna i nieinwazyjna metoda w oparciu o platformę SO-CHECK – składa się z następujących pomiarów:

Oligo-check – metoda pozwalającą na diagnostykę poziomu minerałów, mikroelementów, witamin (tkankowa dostępność biologiczna), stresu oksydacyjnego (odpowiedzialnego m.in. za starzenie). Umożliwia ocenę przeciążenia metalami ciężkimi w organizmie. Badanie określa także tendencje do wybranych dysfunkcji organizmu w związku ze stwierdzonymi podczas pomiaru niedoborami minerałów, pierwiastków śladowych i obciążeniami metalami ciężkimi. Ocenia pracę układu pokarmowego, równowagę kwasowo-zasadową i stan zanieczyszczenia wątroby. Przedstawia również poziom pracy systemu odpornościowegonerwowego i hormonalnego, określa jakość skóry (antyaging), stan włosów, paznokci i stawów. Określa stan otyłości u mężczyzn i stan zagrożenia cellulitem u kobiet, stan psychiki oraz globalnej równowagi w postaci opisu i diagramu.

Oligo-check jest pierwszym badaniem tkanki miękkiej bez konieczności analizy włosa.

 

Pomiar odbywa się za pomocą  urządzenia fotospektrometrycznego – przenośnego skanera optycznego, który przykładany jest na moment w czterech punktach na dłoni osoby diagnozowanej. Są to tzw. meridiany, czyli kanały przepływu energii. U osób leworęcznych skanerem dotyka się prawej dłoni, a u praworęcznych odwrotnie

Za pomocą spektrofotometrii, tj. fluorescencji tkankowej, określa się wewnątrzkomórkowe stężenie 34 pierwiastków chemicznych. Każdy rodzaj związków chemicznych i mineralnych emituje lub odbija światło (promieniowanie elektromagnetyczne) w pewnym określonym zakresie długości fal. Im bardziej próbka jest skondensowana, tym bardziej absorbuje światło. Zebrane informacje są wysyłane do centralnego serwera i chwilę po tym na monitorze pojawiają się wyniki pomiaru.

Więcej o tej metodzie można znaleźć pod linkiem: https://so-check.pl/pisza-o-nas

Przed pomiarem nie używamy do mycia rąk mydła, detergentów i innych dezynfekujących substancji czy tłustych kremów/balsamów/żelów (jeśli zachodzi konieczność umycia rąk przed pomiarem – myjemy je wyłącznie ciepłą wodą). Dłonie muszą być suche.

Przykładowe Wyniki Badań OligoCheck

 

Cardi-check – to dodatkowe badanie układu sercowo – naczyniowego za pomocą Oximetru.

Wyróżniamy w nim 5 wskaźników:

  • Cardiflex – pozwala ocenić elastyczność naczyń krwionośnych i zmiany miażdżycowe.
  • Cardistress – pozwala ocenić reakcje serca na stres.
  • SNA – pokazuje równowagę układu nerwowego współczulnego i przywspółczulnego.
  • Koherencja serca – określa procentowo częstotliwość rytmu serca.
  • IRT, czyli wskaźnik natlenienia tkanek – pokazuje ocenę wysycenia krwi tlenem.

 

Pomiar trwa ok. 3 minuty. Dane są sczytywane z palca wskazującego ręki niedominującej.

Uwaga – przeprowadzenie pomiaru cardi-check może zostać uniemożliwione w przypadku gdy płytka paznokcia pokryta jest grubą warstwą lakieru do paznokci / żelu lub założone są na nią tipsy / hybrydy /akryle itp. Również w przypadku bardzo grubego, zrogowaciałego naskórka palca wskazującego lub drobnych palców (u małych dzieci) przeprowadzenie pomiaru może okazać się niemożliwe.

Do pomiaru należy ściągnąć zegarki typu smartwatch, wyciągnąć z kieszeni telefon komórkowy i odłożyć na bok w celu wyeliminowania zakłócenia promieniowaniem elektromagnetycznym, które mogą wywołać powyższe urządzenia.

Przykładowe Wyniki Badań CardiCheck