Nasz Zespół

 

 

Andrzej Kawka – jest jednym z terapeutów prowadzących (naturoterapeuta, dietetyk kliniczny) w Klinice Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” w Łaziskach Górnych. Od ok. 20 lat zajmuje się tematem zdrowia i nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez udział w niezliczonej liczbie szkoleń, kursów, wykładów, a także poprzez studiowanie publikacji naukowych, książek związanych ze zdrowiem, żywieniem, ziołolecznictwem, suplementacją jak i akademickich książek medycznych.  Miłośnik zdrowego stylu życia, naturalnych terapii i homeopatii. Specjalizuje się w szczególności w chorobach autoimmunizacyjnych, nowotworowych, cukrzycy i otyłości. Absolwent Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, co umożliwiło mu podjęcie nauki
w Niemczech, gdzie uzyskał dyplom Terapeuty Żywieniowo-Dietetycznego i Specjalisty Medycyny Komórkowej.

Ukończył studia dietetyczne na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.Ponadto odbył liczne szkolenia m.in. z zakresu dietetyki klinicznej i naturoterapii, a także klawiterapii, akupunktury, aurikuloterapii i kranioterapii w Polskiej Szkole Refleksoterapii.
Wykładowca Dietetyki Klinicznej w Wyższej Szkole Biznesu. Członek Rady Naukowej w firmie Aliness.
W sezonie zimowym instruktor Snowboardu.

Od stycznia b. r. prowadzący program telewizyjny w TVS „Żywieniowe ABC” (wtorki o godz. 17:30).
w programie Andrzej Kawka opowiada o tym w jaki sposób jeść zdrowo i jednocześnie cieszyć się smakiem przyrządzonych potraw.

 

Emilia Kordek – od lat zainteresowana zdrowym trybem życia, odżywianiem, naturalnymi terapiami oraz medycyną naturalną i zintegrowaną.
Swoją wiedzę stale pogłębia podczas uczestnictwa w licznych konferencjach, sympozjach i szkoleniach związanych ze zdrowiem.

Współzałożycielka i członek zarządu Fundacji Zdrowie Wszystkich Pokoleń „KAWKAJE”, której celem jest m.in. organizowanie i niesienie pomocy w ramach ochrony i promocji zdrowia, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach działalności fundacji powstała Klinika Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” w Łaziskach Górnych, którą zarządza oraz obsługuje urządzenia wspomagające diagnostykę (STRD, FScan).

Ponadto od kwietnia 2018 r. realizuje razem z Ryszardem Sadłoniem projekt Pełnia Zdrowia – Festiwal Kultury Zdrowia, w ramach którego m.in. organizowane są wydarzenia związane z tematem zdrowia.

 

 

 

Przemysław Kasprzyszyn – jeden z terapeutów prowadzących w Klinice Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” (naturopata, dietetyk kliniczny). Absolwent Politechniki Opolskiej, gdzie obronił tytuł magistra z Wychowania Fizycznego i zdobył uprawnienia trenera personalnego. Z kolei w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie obronił pracę licencjacką z dietetyki o specjalizacji klinicznej. Zaś w Polskiej Szkole Naturopatii Akademii Kształcenia Ustawicznego Rzemiosła i Przedsiębiorczości zdobył zawód naturopaty, a prawo wykonywania zawodu obronił w Izmie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach (PWZ: 1124/2019). Praktykę zawodową zdobył w Ajwen Dietetyka Kliniczna, współpracował z Smile Dental Studio Klinika Holistyczna. Dodatkowo ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu holistycznego podejścia do zdrowia, m.in. biohacking’u, dietetyki, suplementacji oraz aktywności fizycznej. Uczestnik wielu konferencji branżowych, m.in. sympozja towarzystwa lekarzy medycyny zintegrowanej, narodowe kongresy naturoterapii czy konferencja holistyczne podejście do człowieka.

Każdego pacjenta traktuje indywidualnie w oparciu o jego potrzeby, przeanalizowane badania i dokumentację medyczną. Podczas prowadzenia pacjentów szuka przyczyn aby lepiej zrozumieć problem i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Charakteryzuje się holistycznym podejściem do człowieka, patrząc na problem kompleksowo.

Specjalizuje się w przewlekłych/chronicznych jednostkach chorobowych dorosłych pacjentów (m.in. choroby układu nerwowego, pokarmowego, choroby autoimmunizacyjne i układu odpornościowego, zaburzenia hormonalne, problemy z płodnością…) oraz oczyszczaniu organizmu, a także odpowiednim dotlenieniu, nawodnieniu i odżywieniu tkanek.

 

 

 

Justyna Kowalewska Żurek – absolwentka naturoterapii na GWSP Chorzów. Absolwentka Akademii Ajwen na kierunku Dietetyk Kliniczny. Specjalistka chorób autoimmunizacyjnych i dietozależnych. Ukończyła szkolenia za zakresu terapii wiscelarnej, ozonoterapii, klawiterapii oraz refleksoterapii. Uczestniczka wielu narodowych kongresów naturoterapii oraz targów zdrowia. Trener personalny i trener crossfit. Pasjonatka aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

W swojej pracy stawia na współpracę z podopiecznymi, podejście holistyczne i spersonalizowane. Ponadto uważa, iż podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia jest połączenie odpowiedniego stylu życia z odpowiednim żywieniem. Szuka pierwotnej przyczyny, a nie jedynie objawu. Dlatego w swojej praktyce kładzie duży nacisk również na te aspekty.

W życiu prywatnym każdą wolną chwilę spędza na pogłębianiu swojej wiedzy z zakresu dietetyki klinicznej. Jest również mamą, żoną ale także pasjonatką dobrego jedzenia, podróży i fotografii.

 

 

 

 

Zuzanna Nowak – absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku dietetyka kliniczna. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach  magisterskich o specjalizacji dietetyka pediatryczna oraz studiach podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach ,,Żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie’’. Czynnie uczestniczy w kursach związanych z tematyką zdrowego odżywiania. W wolnych chwilach uczy się języka hiszpańskiego oraz tańczy salsę.

 

 

 

Łukasz Wojtarowicz – absolwent Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Ukończył także kurs dietetyki sportowej oraz kurs trenera personalnego, jest również trenerem Submission Grappling, prowadzi sekcję sportów walki. Tematyka aktywności fizycznej oraz dietetyki jest mu szczególnie bliska ponieważ jest związany ze spotem oraz żywieniem od 13 lat. Na co dzień pracuje z zawodnikami, amatorami, osobami uprawiającymi sport rekreacyjnie oraz z osobami chorymi. Interesuje się tematem szeroko pojętej dietetyki sportowej oraz klinicznej, ponieważ jego zdaniem podstawą zdrowia jest aktywność połączona z odpowiednim sposobem żywienia.

 

 

 

 

Beata Łucka – Ziębińska – jest lekarzem pediatra  z 32 letnim stażem pracy. W swojej pomocy ludziom stara się łączyć wiedze medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Mottem jej opieki nad ludźmi  jest: “Primum non nocere”

 

 

 

Maciej Maciągowski – technik masażysta, terapeuta manualny, hirudoterapeuta. Miłośnik medycyny rosyjskiej i rosyjskiego poglądu na zdrowie człowieka, którego uczył się pod okiem profesora Ogułowa oraz profesora Uszakowa. Absolwent drugiego stopnia kursu terapii wisceralnej prowadzonego przez Centrum Ogułowa. Ukończył wiele szkoleń z zakresu masażu i terapii manualnych, między innymi masażu tkanek głębokich, terapii powięzi, refleksologii, masażu ajurwedyjskiego, czy tajskiego. Swoją praktykę uzupełnia technikami mobilizującymi z wykorzystaniem narzędzi IASTM, baniek próżniowych oraz taśm kinesiotape, co znacząco zwiększa skuteczność prowadzonych terapii.

 

 

 

 

Martyna Majewska – pedagog, certyfikowany masażysta Kobido (japoński lifting twarzy), Saunamistrz. Ukończyła kurs “Dietetyka w kosmetologii” oraz jest w trakcie nauki Fitoterapii. Współautorka bloga Naturalnie Naturalni,  zawodowo prowadzi warsztaty kosmetyków naturalnych – jadalnych i uczy, jak w domowych warunkach zrobić wszystkie kosmetyki (kremy, mydła szampony, pastę do zębów i wiele innych), środki czystości oraz jak prawidłowo dbać o skórę i przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne. Pomaga również indywidualnie dobierać składniki do danego rodzaju skóry. Autorka kursów online: Kremowe Zamieszanie i Domowe Mydlenie (www.naturalnienaturalni.com).

 

 

 

 

Roksana Kawka – Naturoterapeutka, dietetyczka i towaroznawczyni zielarska. Na chwilę obecną studentka fitoterapii chińskiej. Pasjonatka dzikiej apteki, kuchni i ziół, jak również koneserka domowych octów. Promotorka dziczyzny, grzybów i leśnych dodatków 😊 Na co dzień higienistka stomatologiczna, dbająca o piękne i zdrowe uśmiechy swoich pacjentów. Miłośniczka zdrowego stylu życia i naturalnego jedzenia. Szczęśliwa mama i żona 😊

 

 

 

Karolina Monkosa – absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. W Klinice Medycyny Zintegrowanej KawkaJe pracuje jako manager. Odpowiada m.in. za działania związane z marketingiem, social media oraz obsługą bieżących działań kliniki. Zajmuje się również propagowaniem zdrowia oraz kształtowaniem postaw prozdrowotnych w Fundacji Zdrowie Wszystkich Pokoleń KawkaJe poprzez aktywny udział we współorganizacji różnego rodzaju wydarzeń, spotkań oraz wykładów.

 

 

 

 

 

Katarzyna Kauc – pracuje w sercu kliniki,
jakim jest rejestracja :). Odpowiedzialna jest za pierwszy kontakt z naszymi Pacjentami poprzez powitanie, bieżącą obsługę telefonów oraz korespondencji.

 

 

 

 

 

 

 

Urszula Głośna – specjalista od obsługi sklepu internetowego KawkaJe. To do niej trafiają wszystkie zapytania produktowe oraz zamówienia. Posiada obszerną wiedzę nie tylko w temacie suplementacji, ale również ozonatorów, jonizatorów, strukturyzatorów oraz wielu innych rzeczy.