Nasz Zespół

 

 

 

 

Informujemy, że zespół terapeutyczny w skład, którego wchodzą naturoterapeuci i dietetycy kliniczni po przeanalizowaniu wypełnionych kwestionariuszy podejmuje decyzję o tym, z którym z nich odbędzie się wizyta w zależności od danego przypadku oraz dostępności naturoterapeutów/dietetyków w danym dniu.

Zwracamy uwagę, iż Pan Andrzej Kawka jest kierującym zespołem terapeutycznym i wszystkie zalecenia przed wysłaniem do Państwa są z nim konsultowane i przez niego zatwierdzane.

 

 

Andrzej Kawka – naturoterapeuta, dietetyk kliniczny, promotor zdrowia. W klinice Medycyny Zintegrowanej KawkaJe przeprowadza konsultacje naturoterapeutyczne i jednocześnie kieruje zespołem terapeutycznym.

Ukończył studia dietetyczne na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Ponadto odbył liczne szkolenia m.in. z zakresu dietetyki klinicznej i naturoterapii, a także klawiterapii, akupunktury, aurikuloterapii i kranioterapii w Polskiej Szkole Refleksoterapii. Absolwent Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, co umożliwiło mu podjęcie nauki w Niemczech, gdzie uzyskał dyplom Terapeuty Żywieniowo-Dietetycznego i Specjalisty Medycyny Komórkowej. Wykładowca Dietetyki Klinicznej w Wyższej Szkole Biznesu. Członek Rady Naukowej w firmie Aliness. Posiada certyfikat diagnosty SO/Check.

Współzałożyciel Fundacji Zdrowie Wszystkich Pokoleń „KAWKAJE”, której celem jest m.in. organizowanie i niesienie pomocy w ramach ochrony i promocji zdrowia, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach działalności fundacji powstała Klinika Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe”.

Jako promotor zdrowia przeprowadził niezliczoną ilość wykładów i prelekcji dotyczących szeroko pojętego tematu zdrowia i zdrowego odżywiania podczas konferencji, festiwali i innych wydarzeń związanych ze zdrowiem.

Od ok. 20 lat zajmuje się tematem zdrowia i nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez udział w niezliczonej liczbie szkoleń, kursów, wykładów, a także poprzez studiowanie publikacji naukowych, książek związanych ze zdrowiem, żywieniem, ziołolecznictwem, suplementacją jak i akademickich książek medycznych.  Miłośnik zdrowego stylu życia, naturalnych terapii i homeopatii. Specjalizuje się w szczególności w chorobach autoimmunizacyjnych, nowotworowych, cukrzycy i otyłości.

Od stycznia 2020 r. prowadzący program telewizyjny w TVS „Żywieniowe ABC” (wtorki o godz. 17:30). W programie Andrzej Kawka opowiada o tym w jaki sposób jeść zdrowo i jednocześnie cieszyć się smakiem przyrządzonych potraw.

W sezonie zimowym instruktor Snowboardu.

 

 

Emilia Kordek – naturoterapeuta. W klinice Medycyny Zintegrowanej  KawkaJe przeprowadza pomiary diagnostyczne (STRD, FScan, SO-CHECK, InBody).

Współzałożycielka i członek zarządu Fundacji Zdrowie Wszystkich Pokoleń „KAWKAJE”, której celem jest m.in. organizowanie i niesienie pomocy w ramach ochrony i promocji zdrowia, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach działalności fundacji powstała Klinika Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe”, którą wspólnie z Andrzejem Kawką zarządza.

Od lat zainteresowana zdrowym trybem życia, odżywianiem, naturalnymi terapiami oraz medycyną naturalną i zintegrowaną.
Swoją wiedzę stale pogłębia podczas uczestnictwa w licznych konferencjach, sympozjach, szkoleniach związanych ze zdrowiem. Ukończyła m.in. kurs “Naturopatia – naturalne metody leczenia”, “Kurs dietetyka klinicznego. Dieta, suplementacja, diagnostyka – 9 modułów”, specjalistyczny kurs “Toksyczne oddziaływanie pierwiastków na organizm – wpływ na metabolizm człowieka”. Posiada certyfikat diagnosty SO/Check.

 

 

 

 


Patrycja Białończyk – naturoterapeuta, dietetyk kliniczny. W Klinice Medycyny Zintegrowanej KawkaJe przeprowadza konsultacje naturoterapeutyczne.

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Posiada bardzo duże doświadczenie w pracy ze Skaningową Diagnostyką Termoregulacyjną (STRD). Pasjonatka terapii naturalnych, kiszonek, ziół i ziołolecznictwa, parazytologii i zdrowego stylu życia. W życiu kieruje się dewizą „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem a lekarstwo pożywieniem”. Swoją wiedzę stale pogłębia poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach, szkoleniach oraz kursach.

 

 

 

 

 

 

Łukasz Wojtarowicz – dietetyk kliniczny, naturoterapeuta. W klinice Medycyny Zintegrowanej KawkaJe przeprowadza konsultacje dietetyczne.

Absolwent Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Ukończył także kurs dietetyki sportowej oraz kurs trenera personalnego, jest również trenerem Submission Grappling, prowadzi sekcję sportów walki. Posiada certyfikat diagnosty SO/Check.

Tematyka aktywności fizycznej oraz dietetyki jest mu szczególnie bliska ponieważ jest związany ze spotem oraz żywieniem od ponad 14 lat. Na co dzień pracuje z zawodnikami, amatorami, osobami uprawiającymi sport rekreacyjnie oraz z osobami chorymi. Interesuje się tematem szeroko pojętej dietetyki sportowej oraz klinicznej, ponieważ jego zdaniem podstawą zdrowia jest aktywność połączona z odpowiednim sposobem żywienia.

 

 

 

 

 

Kamila Judycka – terapeutka manualna, masażystka, specjalistka odnowy biologicznej.
Niezwykle empatyczna terapeutka, która za pomocą różnorodnych technik niweluje dolegliwości kręgosłupa, stawów, zwyrodnień, urazów, bólu czy napięć mięśniowych.
W szczególności stosuje następujące techniki: masaż mięśniowo powięziowy głęboki z terapią punktów spustowych, masaż terapeutyczny i klasyczny, chiropraktyka górnego i dolnego odcinka kręgosłupa, klawiterapia, manualny drenaż limfatyczny, kinesiotaping, refleksoterapia stóp, masaż bańką chińską, stawianie baniek bezogniowych, masaż balijski, indonezyjski.

Terapia dostosowywana jest indywidualnie do stanu zdrowia oraz potrzeb danego Podopiecznego.

Więcej informacji na ten temat w zakładce terapie manualne.

 

 

 

Roksana Kawka  – naturoterapeutka, dietetyk, dyplomowana fitoterapeutka.

Ponadto członek PZŁ i komisji ds. Tradycji, Kultury i Promocji Łowiectwa. Zdobyła międzynarodowe uprawnienia myśliwego łucznika i odbyła szkolenie weterynaryjne w zakresie pozyskania tusz obejmujące zagadnienia chorób i pasożytów zwierząt. Łowiectwo to jej pasja oraz styl życia. Higienistka stomatologiczna i asystentka ortodontyczna propagująca zdrowie nie tylko jamy ustnej. W tym zakresie przeszła odpowiednie szkolenia, m.in. „Nagłe stany zapalne w gabinecie stomatologicznym”, ,,Znaczeniu terapii oraz profilaktyki chorób przyzębia u pacjentów periodontologicznych”, a także inne szkolenia medyczne. Przeprowadzała zajęcia edukacyjne na temat prawidłowego dbania o zęby dla dzieci w szkołach i przedszkolach.

Aktualnie uczestniczka kursu ,,Totalnej Biologii’’ oraz terapeuta w klinice KawkaJe, gdzie przybliża zrozumienie naszego istnienia z biologicznego punktu widzenia. Do człowieka podchodzi komplementarnie, starając się zwrócić uwagę nie tylko na naturalną żywność ale i emocjonalne podłoże chorób. Na licznych kursach i szkoleniach zgłębiała takie tematy jak zastosowanie ziół w leczeniu dzieci i dorosłych, dietoterapia i onkologia – postępowanie żywieniowe w chorobach nowotworowych, terapia chorób pasożytniczych, niefarmakologiczne metody leczenia. Uczestniczyła w kilku kursach mykologicznych oraz kursach survivalu.