Nasz Zespół

 

 

Andrzej Kawka – jest jednym z terapeutów prowadzących (naturoterapeuta, dietetyk kliniczny) i jednocześnie kieruje zespołem terapeutycznym w Klinice Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” w Łaziskach Górnych. Od ok. 20 lat zajmuje się tematem zdrowia i nieustannie poszerza swoją wiedzę poprzez udział w niezliczonej liczbie szkoleń, kursów, wykładów, a także poprzez studiowanie publikacji naukowych, książek związanych ze zdrowiem, żywieniem, ziołolecznictwem, suplementacją jak i akademickich książek medycznych.  Miłośnik zdrowego stylu życia, naturalnych terapii i homeopatii. Specjalizuje się w szczególności w chorobach autoimmunizacyjnych, nowotworowych, cukrzycy i otyłości. Absolwent Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, co umożliwiło mu podjęcie nauki
w Niemczech, gdzie uzyskał dyplom Terapeuty Żywieniowo-Dietetycznego i Specjalisty Medycyny Komórkowej.

Ukończył studia dietetyczne na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.Ponadto odbył liczne szkolenia m.in. z zakresu dietetyki klinicznej i naturoterapii, a także klawiterapii, akupunktury, aurikuloterapii i kranioterapii w Polskiej Szkole Refleksoterapii.
Wykładowca Dietetyki Klinicznej w Wyższej Szkole Biznesu. Członek Rady Naukowej w firmie Aliness.
W sezonie zimowym instruktor Snowboardu.

Od stycznia 2020 r. prowadzący program telewizyjny w TVS „Żywieniowe ABC” (wtorki o godz. 17:30).
w programie Andrzej Kawka opowiada o tym w jaki sposób jeść zdrowo i jednocześnie cieszyć się smakiem przyrządzonych potraw.

Współzałożyciel Fundacji Zdrowie Wszystkich Pokoleń „KAWKAJE”, której celem jest m.in. organizowanie i niesienie pomocy w ramach ochrony i promocji zdrowia, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej.

 

Emilia Kordek – od lat zainteresowana zdrowym trybem życia, odżywianiem, naturalnymi terapiami oraz medycyną naturalną i zintegrowaną.
Swoją wiedzę stale pogłębia podczas uczestnictwa w licznych konferencjach, sympozjach, szkoleniach związanych ze zdrowiem. Ukończyła m.in. kurs “Naturopatia – naturalne metody leczenia”, “Kurs dietetyka klinicznego. Dieta, suplementacja diagnostyka – 9 modułów”, specjalistyczny kurs “Toksyczne oddziaływanie pierwiastków na organizm – wpływ na metabolizm człowieka”.

Współzałożycielka i członek zarządu Fundacji Zdrowie Wszystkich Pokoleń „KAWKAJE”, której celem jest m.in. organizowanie i niesienie pomocy w ramach ochrony i promocji zdrowia, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. W ramach działalności fundacji powstała Klinika Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” w Łaziskach Górnych, którą zarządza. Ponadto obsługuje urządzenia wspomagające diagnostykę (STRD, FScan, SO-CHECK).

Dodatkowo od kwietnia 2018 r. realizuje razem z Ryszardem Sadłoniem projekt Pełnia Zdrowia – Festiwal Kultury Zdrowia, w ramach którego m.in. organizowane są wydarzenia związane z tematem zdrowia.

 

 

 

Przemysław Kasprzyszyn – jeden z terapeutów prowadzących w Klinice Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” (naturopata, dietetyk kliniczny). Absolwent Politechniki Opolskiej, gdzie obronił tytuł magistra z Wychowania Fizycznego i zdobył uprawnienia trenera personalnego. Z kolei w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie obronił pracę licencjacką z dietetyki o specjalizacji klinicznej. Zaś w Polskiej Szkole Naturopatii Akademii Kształcenia Ustawicznego Rzemiosła i Przedsiębiorczości zdobył zawód naturopaty, a prawo wykonywania zawodu obronił w Izmie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach (PWZ: 1124/2019). Praktykę zawodową zdobył w Ajwen Dietetyka Kliniczna, współpracował z Smile Dental Studio Klinika Holistyczna. Dodatkowo ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu holistycznego podejścia do zdrowia, m.in. biohacking’u, dietetyki, suplementacji oraz aktywności fizycznej. Uczestnik wielu konferencji branżowych, m.in. sympozja towarzystwa lekarzy medycyny zintegrowanej, narodowe kongresy naturoterapii czy konferencja holistyczne podejście do człowieka.

Każdego pacjenta traktuje indywidualnie w oparciu o jego potrzeby, przeanalizowane badania i dokumentację medyczną. Podczas prowadzenia pacjentów szuka przyczyn aby lepiej zrozumieć problem i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Charakteryzuje się holistycznym podejściem do człowieka, patrząc na problem kompleksowo.

Specjalizuje się w przewlekłych/chronicznych jednostkach chorobowych dorosłych pacjentów (m.in. choroby układu nerwowego, pokarmowego, choroby autoimmunizacyjne i układu odpornościowego, zaburzenia hormonalne, problemy z płodnością…) oraz oczyszczaniu organizmu, a także odpowiednim dotlenieniu, nawodnieniu i odżywieniu tkanek.

 

 

Łukasz Wojtarowicz – absolwent Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Ukończył także kurs dietetyki sportowej oraz kurs trenera personalnego, jest również trenerem Submission Grappling, prowadzi sekcję sportów walki. Tematyka aktywności fizycznej oraz dietetyki jest mu szczególnie bliska ponieważ jest związany ze spotem oraz żywieniem od 13 lat. Na co dzień pracuje z zawodnikami, amatorami, osobami uprawiającymi sport rekreacyjnie oraz z osobami chorymi. Interesuje się tematem szeroko pojętej dietetyki sportowej oraz klinicznej, ponieważ jego zdaniem podstawą zdrowia jest aktywność połączona z odpowiednim sposobem żywienia.

 

 

 

 

Agnieszka Kaszuba – Czana – absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku dietetyka ze specjalizacją dietetyka kliniczna. Studia magisterskie ukończyła również na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach o specjalizacji psychodietetyka. Z pasji oraz z zawodu jest również trenerem personalnym. W czasie wolnym pogłębia swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej psychodietetyki, dietetyki klinicznej oraz sportowej.

 

 

 

Monika Grobelna-Skwiercz – dyplomowana naturoterapeutka specjalizująca się w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej – zwłaszcza w fitoterapii – którą poznawała pod okiem wieloletniego Nauczyciela, dr. Tadeusza Błaszczyka. W swojej praktyce posługuje się diagnostyką chińską, w tym m.in. pogłębionym wywiadem, diagnozą z języka, pulsu czy twarzy. Recepty ziołowe „pisze” na miarę. Stosuje dietoterapię energetyczną – dobiera produkty żywieniowe do obecnego syndromu, konstytucji klienta, pory roku i klimatu. Będąc przekonaną o skuteczności opieki integracyjnej, w pracy z klientem stosuje zasady podejścia holistycznego. Rozpoczęła także w Instytucie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej kurs: Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów medycyny chińskiej. W myśl zasady co dla mnie lekarstwem, dla Ciebie trucizną praktykuje spersonalizowane podejście do człowieka.

Propagatorka odżywczego życia – Yangsheng – we współczesnym znaczeniu: szeroko pojętej profilaktyki zdrowia. I tu kilka słów wyjaśnienia…

Odziedziczona konstytucja fizyczna i psychiczna (krzepkość i siła czy delikatność i słabość) oraz szczęście czy jego brak nie zależą w pełni od nikogo. Jednak jest pewien obszar, nad którym każdy człowiek może mieć kontrolę – to zachowanie i styl życia każdego z nas. Poprzez świadome, regularne a czasem i heroiczne działania można nauczyć się pracować nad:

  • sposobem odżywiania,
  • ćwiczeniami,
  • umiejętnością odpoczynku i regeneracji,
  • emocjami i psychiką,

aby dać sobie szansę na zdrowie, pomyślność i długowieczne życie w poczuciu harmonii z sobą i naturą.

Celem terapii, które prowadzi, jest nie tylko zdrowienie, ale profilaktyka dobrostanu, bo czekanie aż (…) choroba się rozwinie, zanim zacznie się ją leczyć, to jak zaczynać kopanie studni, gdy jest się już spragnionym. (Kanon Medycyny Chińskiej Żółtego Cesarza, II rozdział).

Prywatnie także mama, miłośniczka krótkich, lecz intensywnych treningów interwałowych a także pieszych wędrówek po Beskidzie Żywieckim i pływania na desce SUP – dwie ostatnie formy aktywności pozwalają jej na zwolnienie tempa życia i bezpośredni kontakt z naturą, a tym samym uzupełnianie Jing nabytego (rodzaj witalności, esencji, która decyduje o długości i jakości życia), by jak najdłużej pokazywać drogi powrotu do naturalnej równowagi.

 

 

Monika Piętka – pielęgniarka przeprowadzająca pomiary diagnostyczne: STRD (Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna), So-Check (Oligo-Check, Cardi-Check), F-SCAN 4 (biorezonans).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lek. Beata Łucka – Ziembińska – jest lekarzem pediatrą z 32 letnim stażem pracy. W pracy z pacjentem stara się łączyć wiedzę medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Mottem jej opieki nad ludźmi  jest: “Primum non nocere” (z łac. „po pierwsze nie szkodzić”).

 

 

 

 

Julia Rendaszka – pasjonatka życia, instruktorka AcroYogi, Access Bars, architekt oraz praktyk techniki uwalniania przekonań metodą Zdrowej Pełni. Praca bazuje na poziomie biologicznym – mapą do pracy jest komórka macierzysta, która jest pewną matrycą rzeczywistości, której doświadczamy. Wiedzę  zdobyła u Moniki Czyżewskiej, podczas dwuletniej Akademii  – Zdrowej Pełni. “Uwielbiam swoje życie, kocham i jestem kochana – pragnę tą radością się dzielić ze światem”

 

 

 

 

Martyna Majewska – pedagog, certyfikowany masażysta Kobido (japoński lifting twarzy), Saunamistrz. Ukończyła kurs “Dietetyka w kosmetologii” oraz jest w trakcie nauki Fitoterapii. Współautorka bloga Naturalnie Naturalni,  zawodowo prowadzi warsztaty kosmetyków naturalnych – jadalnych i uczy, jak w domowych warunkach zrobić wszystkie kosmetyki (kremy, mydła szampony, pastę do zębów i wiele innych), środki czystości oraz jak prawidłowo dbać o skórę i przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne. Pomaga również indywidualnie dobierać składniki do danego rodzaju skóry. Autorka kursów online: Kremowe Zamieszanie i Domowe Mydlenie (www.naturalnienaturalni.com).

 

 

 

 

 

 

Roksana Kawka – Naturoterapeutka, dietetyczka i towaroznawczyni zielarska. Na chwilę obecną studentka fitoterapii chińskiej. Pasjonatka dzikiej apteki, kuchni i ziół, jak również koneserka domowych octów. Promotorka dziczyzny, grzybów i leśnych dodatków 😊 Na co dzień higienistka stomatologiczna, dbająca o piękne i zdrowe uśmiechy swoich pacjentów. Miłośniczka zdrowego stylu życia i naturalnego jedzenia. Szczęśliwa mama i żona 😊

 

 

 

Karolina Nowrot – absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. W Klinice Medycyny Zintegrowanej KawkaJe pracuje jako manager. Odpowiada m.in. za działania związane z marketingiem, social media oraz obsługą bieżących działań kliniki. Zajmuje się również propagowaniem zdrowia oraz kształtowaniem postaw prozdrowotnych w Fundacji Zdrowie Wszystkich Pokoleń KawkaJe poprzez aktywny udział we współorganizacji różnego rodzaju wydarzeń, spotkań oraz wykładów.

 

 

 

 

 

Katarzyna Kauc – pracuje w sercu kliniki,
jakim jest rejestracja :). Odpowiedzialna jest za pierwszy kontakt z naszymi Pacjentami poprzez powitanie, bieżącą obsługę telefonów oraz korespondencji.

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Michalska – pracownica zaprzyjaźnionego sklepu internetowego kawkaje.com. Obsługuje i kompletuje zamówienia Klientów oraz udziela odpowiedzi na przesyłane zapytania.