Dietetyka

 

Przyczyny otyłości mają złożoną naturę. Niezależnie od nich, jeśli chcemy skutecznie zmniejszyć wagę i utrzymać ją na upragnionym poziomie, istotna będzie modyfikacja stylu życia.

Nasi wyspecjalizowani dietetycy zajmują się rozpisywaniem indywidualnie dobranych diet w taki sposób, by były skuteczne, ale i smaczne. Po wywiadzie przeprowadzonym w gabinecie produkty wybierane są w oparciu o diagnostykę, wyniki badań oraz własnych preferencji Pacjenta.

Oferowany przez nas Program Żywieniowy „KawkaJe” to całościowy system, kierowany do Pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby. To alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby żyć zdrowo, rezygnując z tabletek przeciwbólowych, antybiotyków i innych środków, które obok działania leczniczego wywierają niszczący wpływ na naturalną równowagę organizmu. Terapia przez odżywianie pozwala zachować dobre zdrowie, wykorzystując substancje lecznicze zawarte w dostępnych na co dzień produktach spożywczych. To łatwa w zastosowaniu, przyjemna, a przede wszystkim skuteczna recepta na zdrowe życie!

Posiłki w diecie uzależnione są od indywidualnych predyspozycji, występujących schorzeń, trwającego postępowania terapeutycznego i wielu innych czynników.

 

Warto pamiętać, że dieta jest ważnym elementem leczenia i różnego rodzaju kuracji. Raz rozpisany jadłospis pomaga w nabyciu wiedzy i umiejętności dotyczących żywienia również w przyszłości.

 

 

Odpowiednio skomponowany jadłospis ma wpływ na wszelkie aspekty Twojego życia. Tu już nie chodzi jedynie o zbędne kilogramy, ale przede wszystkim o znaczącą poprawę jakości zdrowia, o nieustająco dobre samopoczucie oraz lepszą niż przeciętna kondycję psychiczną i fizyczną.

 

System spotkań zakłada wszystkie aspekty potrzebne do utrzymania wymarzonej figury jak i zdrowia. Krok po kroku dostaniesz konieczną wiedzę i materiały, dzięki którym w łatwy, przyjemny i bardzo skuteczny sposób miesiąc po miesiącu zaczniesz wracać do wymarzonej wagi, jak i zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

 

W skład systemu wchodzą:

 

 Indywidualnie dobrany program żywieniowy, zakładający eliminację produktów, które nie tolerowane są przez Twój system immunologiczny. Odciążamy w ten sposób Twój organizm i poprawiamy trawienie, jak i przyswajanie mikroelementów niezbędnych do tego, aby organizm mógł działać prawidłowo

 

Szereg zasad żywieniowych, abyś mógł skutecznie zmienić nawyki żywieniowe, którym zawdzięczasz swój obecny stan „umysło-ciała”.

 

 Zamienniki produktowe, jak i w razie potrzeby porady suplementacyjne i ziołowe.

 

 Podstawy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej liczącej ponad 3500 lat, która do dziś dnia jest najskuteczniejszą formą medycyny na całym świecie.

 

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Przepisy, gdzie regularnie pojawiają się nowe pozycje kulinarnych wariacji.