Dietetyka

W zależności od problemu z jakim przychodzi do nas podopieczny nasi wyspecjalizowani dietetycy kliniczni zajmują się rozpisywaniem indywidualnie dobranych diet w taki sposób, by były skuteczne, ale i smaczne. Po wywiadzie przeprowadzonym w gabinecie produkty żywnościowe z których będzie skomponowany program żywieniowy dobierane są w oparciu o diagnostykę, wyniki badań, a także zalecenia terapeuty prowadzącego danego podopiecznego. W miarę możliwości brane są pod uwagę również preferencje podopiecznego.

Pracujemy najczęściej na dietach niskowęglowodanowych takich jak dieta ketogenna,  karniwora, LCHF czy paleo z dodatkowym wykluczeniem substancji szkodliwych i prozapalnych.

Jeśli głównym problemem podopiecznego jest otyłość należy zdać sobie sprawę, że jej przyczyny mogą mieć złożoną naturę. Niezależnie od nich, jeśli chcemy skutecznie zmniejszyć wagę i utrzymać ją na upragnionym poziomie, istotna będzie modyfikacja zarówno sposobu odżywiania jak i stylu życia.

 

Oferowany przez nas Program Żywieniowy „KawkaJe” to całościowy system, kierowany do Podopiecznych cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby. To alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby żyć zdrowo, rezygnując z tabletek przeciwbólowych, antybiotyków i innych substancji chemicznych, które obok działania leczniczego mogą wywierać niszczący wpływ na naturalną równowagę organizmu i mogą prowadzić do wystąpienia niechcianych skutków ubocznych. Terapia przez odżywianie pozwala zachować dobre zdrowie, wykorzystując substancje odżywcze zawarte w dostępnych na co dzień produktach spożywczych. To łatwa w zastosowaniu, przyjemna, a przede wszystkim skuteczna recepta na zdrowe życie!

Posiłki w diecie uzależnione są od indywidualnych predyspozycji, występujących schorzeń, trwającego postępowania terapeutycznego i wielu innych czynników.

 

Warto pamiętać, że dieta jest ważnym elementem przywracania zdrowia i różnego rodzaju kuracji. Raz rozpisany jadłospis pomaga w nabyciu wiedzy i umiejętności dotyczących żywienia również w przyszłości.

 

Odpowiednio skomponowany jadłospis ma wpływ na wszelkie aspekty Twojego życia. Tu już nie chodzi jedynie o zbędne kilogramy, ale przede wszystkim o znaczącą poprawę jakości zdrowia, o nieustająco dobre samopoczucie oraz lepszą niż przeciętna kondycję psychiczną i fizyczną.

 

System spotkań zakłada wszystkie aspekty potrzebne do utrzymania wymarzonej figury jak i zdrowia. Krok po kroku dostaniesz konieczną wiedzę i materiały, dzięki którym w łatwy, przyjemny i bardzo skuteczny sposób stopniowo zaczniesz wracać do wymarzonej wagi, jak i zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

W skład systemu wchodzą:

 

Indywidualnie dobrany program żywieniowy (zazwyczaj jest to propozycja 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji oraz posiłki przedtreningowe), zakładający eliminację produktów, które nie są tolerowane przez Twój system immunologiczny. Odciążamy w ten sposób Twój organizm i poprawiamy trawienie, jak i przyswajanie mikroelementów niezbędnych do tego, aby organizm mógł działać prawidłowo. (Zamiennie mogą być opracowane ogólne zalecenia żywieniowe wraz z listą dozwolonych produktów).

Szereg zasad żywieniowych, abyś mógł skutecznie zmienić nawyki żywieniowe, którym zawdzięczasz swój obecny stan „umysłowo-fizyczny”.

Zamienniki produktowe – lista dozwolonych produktów z których można komponować posiłki oraz – w przypadku zajścia takiej konieczności – wskazówki dotyczące podstawowej suplementacji uzupełniającej dietę.

Rozpisujemy również diety dla osób, którym zależy na profilaktyce zdrowotnej, a także dla osób aktywnych fizycznie / sportowców.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Przepisy, gdzie regularnie pojawiają się nowe pozycje kulinarnych wariacji.