O nas

Klinika Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe” w Wyrach (około 5 km od poprzedniej lokalizacji)

działająca pod Fundacją Zdrowie Wszystkich Pokoleń „KAWKAJE”, to miejsce, w którym pomagamy w powrocie do zdrowia i wskazujemy drogę do jego zachowania.

Naszym celem było stworzenie pozytywnej przestrzeni, w której nasi podopieczni zostaliby kompleksowo obsłużeni w przyjaznej, domowej atmosferze.

Zapraszamy osoby, które zainteresowane są profilaktyką, chcą zmienić swój styl życia, powrócić do zdrowia, mieć więcej energii, dotrzeć do przyczyn swojego stanu zdrowia, schudnąć poprzez zmianę sposobu odżywiania, a także osoby aktywne fizycznie i sportowców oczekujących indywidualnego programu dietetyczno-suplementacyjnego.

Aktualnie nasi pacjenci mają możliwość skorzystania z:

diagnostyki STRD (Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna)

Metoda polega na bezdotykowym kilkukrotnym pomiarze czujnikiem podczerwieni ciała człowieka, które jest poddane bodźcowi stresowemu, jakim jest w tym przypadku, ochłodzenie ciała, co osiąga się przez rozebranie badanego od pasa w górę.

W wyniku pomiaru otrzymujemy szereg informacji:

 • mapa termiczna organizmu obrazująca, w których obszarach występuje tendencja do stanów zapalnych, blokad, czy innych dysfunkcji;
 • wskazanie pokarmów, które są zalecane dla danego podopiecznego oraz tych, które w danym momencie należy ograniczyć lub wyeliminować;
 • ocena sprawności funkcji poszczególnych układów: nerwowego, hormonalnego, krążenia, oddechowego, immunologicznego, trawiennego, moczowo-płciowego, mięśniowego, kostno-stawowego i wydalniczego);
 • określenie suplementów, ziół, neuroprzekaźników, które będą wspierać regulację układów, które nie funkcjonują sprawnie;
 • wskazanie blokad segmentów kręgosłupa, ich powiązanie z poszczególnymi narządami, a także określenie dolegliwości jakie mogą wystąpić jeśli blokady te będą się pogłębiać oraz wskazanie rodzajów emocji, które mogą przyczyniać się do powstawania tych blokad;
 • ocena napięcia mięśniowego w obrębie kręgosłupa oraz prawidłowości mikrokrążenia;
 • rodzaje aktywności fizycznej i dyscyplin sportowych, które są najbardziej wskazane dla podopiecznego;
 • ocena poziomu energetycznego – zasobu energii jakim w danym momencie dysponuje podopieczny, wynikającego z obecnej kondycji (fizycznej, emocjonalnej i mentalnej);
 • ocena poziomu równowagi energetycznej w organizmie – wskazanie czy procesy przebiegające w ciele są w równowadze – określenie jak organizm radzi sobie ze stresem;
 • ocena stanu zakwaszenia organizmu (Krew / Tkanki);
 • zalecenia psychoprofilaktyczne;
 • określenie typu metabolicznego, kierunku zmian oraz profilu psychicznego wynikającego z dominującego u podopiecznego typu metabolicznego.

 

diagnostyki SO-CHECK – innowacyjna i nieinwazyjna metoda w oparciu o platformę SO-CHECK

Składa się z następujących pomiarów:
 • Oligo-check – metoda pozwalającą na diagnostykę poziomu minerałów, mikroelementów, witamin (tkankowa dostępność biologiczna), stresu oksydacyjnego (odpowiedzialnego m.in. za starzenie). Umożliwia ocenę przeciążenia metalami ciężkimi w organizmie. Badanie określa także tendencje do wybranych dysfunkcji organizmu w związku ze stwierdzonymi podczas pomiaru niedoborami minerałów, pierwiastków śladowych i obciążeniami metalami ciężkimi. Ocenia pracę układu pokarmowego, równowagę kwasowo-zasadową i stan zanieczyszczenia wątroby. Przedstawia również poziom pracy systemu odpornościowego, nerwowego i hormonalnego, określa jakość skóry (antyaging), stan włosów, paznokci i stawów. Określa stan otyłości u mężczyzn i stan zagrożenia cellulitem u kobiet, stan psychiki oraz globalnej równowagi w postaci opisu i diagramu.

Oligo-check jest pierwszym badaniem tkanki miękkiej bez konieczności analizy włosa. Pomiar odbywa się za pomocą  urządzenia fotospektrometrycznego – przenośnego skanera optycznego, który przykładany jest na moment w czterech punktach na dłoni osoby diagnozowanej. Są to tzw. meridiany, czyli kanały przepływu energii. U osób leworęcznych skanerem dotyka się prawej dłoni, a u praworęcznych odwrotnie. Za pomocą spektrofotometrii, tj. fluorescencji tkankowej, określa się wewnątrzkomórkowe stężenie 34 pierwiastków chemicznych. Każdy rodzaj związków chemicznych i mineralnych emituje lub odbija światło (promieniowanie elektromagnetyczne) w pewnym określonym zakresie długości fal. Im bardziej próbka jest skondensowana, tym bardziej absorbuje światło. Zebrane informacje są wysyłane do centralnego serwera i chwilę po tym na monitorze pojawiają się wyniki pomiaru.

 • Cardi-check – to dodatkowe badanie układu sercowo – naczyniowego za pomocą Oximetru. Wyróżniamy w nim następujące wskaźniki: Cardiflex – (ocena elastyczności naczyń krwionośnych i zmiany miażdżycowe), Cardistress (ocena reakcji serca na stres), SNA (równowaga układu nerwowego współczulnego i przywspółczulnego), Koherencja serca (określenie procentowe częstotliwości rytmu serca), IRT (wskaźnik natlenienia tkanek – pokazuje ocenę wysycenia krwi tlenem).

Pomiar trwa ok. 3 minuty. Dane są sczytywane z palca wskazującego ręki niedominującej.

 • GNIOM-CHECKmapa mikrobioty jelitowej – analiza mikrobioty jelitowej za pomocą sekwencjonowania DNA bakterii jelitowych.Dzięki analizie DNA przy użyciu technologii sekwencjonowania wysokoprzepustowego, możliwe jest zmierzenie i określenie ilościowe bakterii w jelitach. Laboratorium platformy SO-CHECK posiada bazę danych obejmującą ponad 6000 badań naukowych prowadzonych na całym świecie na florze jelitowej, która stale się rozwija. Interpretacja profilu podopiecznego opiera się zatem na tej naukowo potwierdzonej wiedzy oraz na algorytmach uczenia maszynowego.Próbkę podopieczny pobiera w domu, w łatwy i dyskretny sposób i wysyła do laboratorium platformy SO-CHECK. Wyniki podopiecznego odbierane są przez naszą klinikę poprzez platformę So/Check.

          Przykładowy wynik pomiaru GNIOM-CHECK 

 

diagnostyki obciążeń patogenami,

uniemożliwiającymi powrót do zdrowia szwajcarskim urządzeniem medycznym FScan4 (biorezonans synchrometryczny DIRP) wraz z terapią eliminującą te zagrożenia.

 

pomiaru wagi z analizą składu ciała 

(masa ciała, BMI, tkanka tłuszczowa. U podopiecznych powyżej 18 roku życia dodatkowo: tłuszcz wisceralny, masa mięśni, ocena budowy ciała, masa kości, BMR, wiek metaboliczny, całkowita zawartość wody)

 

konsultacji z terapeutą prowadzącym (naturoterapeuta, dietetyk kliniczny)

podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, analiza pomiarów diagnostycznych, a następnie ustalana jest indywidualna ścieżka dalszego postępowania terapeutycznego pod kątem żywieniowym, suplementacyjnym, ziołowym, a także stylu życia.

 

Spersonalizowanego planu żywieniowego, po uprzedniej konsultacji z dietetykiem.

Niebawem oferta zostanie rozszerzona o konsultacje z lekarzami z holistycznym podejściem do podopiecznego, terapie manualne, fizjoterapię, osteopatię, klawiterapię i inne metody terapeutyczne.

 

Rejestracja i informacje udzielane są pod numerami telefonów:

☎️575 808 500 (od godz. 10:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku).

E-mail: rejestracja@kawkaje.com

Klinika Medycyny Zintegrowanej „KawkaJe”

ul. Tysiąclecia 53
43-175 Wyry

woj. śląskie

 

  Taksówka

  Komunikacja miejska

Do miejscowości Wyry kursują następujące linie autobusowe (aktualny rozkład na: www.metropoliaztm.pl/):

– 69
– 157
– 294

Najbliższe przystanki to:

– Wyry Urząd Gminy (1,3 km)
– Wyry Główna (1,3 km)

Zapraszamy do nas!

Zespół KawkaJe