Często zdarza się, że nasi Podopieczni na swój urlop wybierają opcję wakacji All Inclusive i zastanawiają się jak podczas wyjazdu nie stracić wypracowanych rezultatów. Jeśli i Ty należysz do tego grona, koniecznie czytaj dalej 😊

 

Poniżej przestawiamy siedem złotych zasad:

 1. Podczas tego typu wakacji często serwowanych jest aż 5-6 posiłków – pamiętaj, że nie musisz chodzić na wszystkie! Wybierz te, które najbardziej pasują porą do Twojego rytmu dobowego.
 2. Przed posiłkiem warto zadbać o odpowiednią pracę żołądka – nie pić tuż przed posiłkiem by nie rozrzedzać kwasu solnego, a żeby jeszcze bardziej wzmocnić pracę żołądka zjedz coś kwaśnego lub gorzkiego.
 3. Korzystając z bufetu wybieraj mądrze. Nakładaj mięsa, które mają najmniej zbędnych dodatków (m.in. sosy o nieznanym składzie, pełne różnego rodzaju zagęstników) oraz warzywa, które Ci służą. Pamiętaj również, że dzień nie musi rozpoczynać się od chlebka
  i bułeczek. W restauracjach często jest duży wybór jajek różnego rodzaju, począwszy od jajecznicy, poprzez omlety, sadzone, na jajkach w koszulce kończąc. Posiłek składający się
  z dużej ilości pożądanych tłuszczy oraz białek sprawi, że będziesz syty/a na długo, co pozwoli skupić się na słońcu, uziemianiu i aktywności zamiast stale rozmyślać o jedzeniu (bo w końcu nie po to jedziemy na urlop, prawda😉?)
 4. Na wakacjach nikt Cię nie goni, nie spieszysz się do pracy ani po odbiór dzieci ze szkoły, zatem jedz powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Pozwoli to nie tylko na prawidłowe trawienie, ale również na cieszenie się w pełni lokalnymi smakami.
 5. Pij wodę. Być może to banalne, ale dla niektórych trudne do zrealizowania, gdy wkoło tyle soczków, smoothies i kolorowych drinków. Pamiętaj, że nasz organizm często myli głód
  z pragnieniem, zatem odpowiednie nawodnienie, które jest kluczem podczas przebywania
  w wysokich temperaturach, sprawi że nie będziemy niepotrzebnie podjadać.
 6. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez alkoholu. Pamiętaj jednak, że gazowane, kolorowe drinki zbędnie pobudzą Twój apetyt przez co zjesz zdecydowanie więcej. Dodatkowo wypity alkohol zagłusza wyrzuty sumienia, przez co chętnie sięgamy np. po niezdrowe, pełne glutenu przekąski. Nie trzeba również przypominać o odwadniających właściwościach alkoholu, które są szczególnie niebezpieczne podczas upału. Tutaj obowiązuje zasada: mniej znaczy więcej, zatem lampka wytrawnego wina z pewnością będzie lepszą opcją niż wypicie kolorowego drinka pełnego konserwantów, sztucznych barwników i cukru.
 7. Masz czas i wybór jak go spędzisz. Możesz cały dzień leżeć na hamaku lub wybrać aktywny wypoczynek i wcale nie chodzi nam tutaj o chodzeniu na każdy aqua aerobik czy pilates. Możesz wybrać rozciągający stretching, jogę czy grę w siatkówkę lub inne lżejsze aktywności dostępne w Twoim hotelu. Nie znalazłeś/aś nic dla siebie? Nic straconego! Zrób sobie wieczorny spacer, popływaj w basenie lub wyjdź potańczyć. Każdy, nawet najmniejszy ruch ma znaczenie! Pomoże w trawieniu, spali kalorie z obiadu, a także odstresuje Twój organizm, dlatego nie zapominaj o nim.

 

Wakacje często mamy raz w roku lub rzadziej, dlatego wykorzystaj ten czas owocnie: śmiej się, ruszaj, porozmawiaj z bliskimi, zapominając na chwilę o problemach i zachowaj zdrowy balans. Jeśli zdarzy Ci się „zgrzeszyć” – nie dołuj się i nie wpędzaj w nadmierne poczucie winy. Jutro też jest dzień. Grunt, aby po powrocie do domu nie porzucić swoich zdrowych nawyków odżywiania oraz wypracowanego stylu życia, który to pozytywnie wpływa na Twoje zdrowie.