Jak przygotować się do pierwszej wizyty w naszej Klinice

Poniżej zebraliśmy w całość wszelkie informacje i wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób najlepiej przygotować się do pierwszej wizyty w Klinice Medycyny Zintegrowanej “KawkaJe”. Zachęcamy również do obejrzenia wideo o tej samej tematyce nagranego z udziałem Andrzeja Kawki i Patrycji Białończyk.

 Dokumenty

 1. Przed wizytą prosimy o uzupełnienie kwestionariusza wstępnego (wypełnionego na komputerze). Pomoże on naszym Terapeutom przygotować się na spotkanie z Państwem oraz obrać najlepszą strategię terapeutyczną. Im mocniej przyłożycie się Państwo do ankiety tym skuteczniejsza będzie nasza współpraca.
 2. Przed wizytą niezbędne jest również wypełnienie testu metabolicznego i testu Bravermana. Oba z nich są niezbędne do wykonania pomiaru STRD oraz ustalenia odpowiedniej suplementacji pod kątem wyrównania niedoborów neuroprzekaźników decydujących o Państwa kondycji psycho-emocjonalnej. Wyrównanie tego obszaru jest koniecznym elementem Państwa powrotu do zdrowia.
 3. Wypełnienie wyżej wymieniowych testów oraz kwestionariusza wymaga czasu oraz odpowiednich warunków. Prosimy by wypełnili go Państwo w dogodnym momencie dnia, we względnym spokoju, wedle własnych odczuć, nie sugerując się czy „tak wypada” odpowiedzieć. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele pytań jest bardzo osobistych, zatem jeśli nie chcą Państwo wysyłać odpowiedzi na poszczególne pytania – wystarczy wysłać nam tylko wynik.
 4. Kwestionariusz wstępny oraz test Bravermana i test Metaboliczny znajdą Państwo w zakładce „do pobrania” na naszej stronie internetowej, jak i pod bezpośrednim linkiem: pl/do-pobrania . Należy je odesłać do Kliniki wypełnione elektronicznie/na komputerze (w formie skanu pliku pdf) na maila: rejestracja@kawkaje.com . Nie później niż tydzień przed wizytą!
 5. Skany dokumentacji medycznej muszą być w formacie pliku PDF, ewentualnie JPEG czy PNG.
  Prosimy w odpowiedni sposób zatytułować e-maila z załącznikami, żeby można było go łatwo odnaleźć, najlepiej imieniem i nazwiskiem.
 6. Chroniąc Państwa prywatność, zalecamy wysyłanie wszystkich dokumentów, kwestionariuszy, dzienników
  w formie zaszyfrowanych plików np. metodą zabezpieczania (można kliknąć na niebieskie) dokumentów hasłem.
 7. Jeśli z jakichś powodów nie są Państwo w stanie wypełnić wyżej wymieniowych dokumentów prosimy o przybycie około godziny wcześniej, gdyż mniej więcej tyle zajmie Państwu wypełnienie dokumentów. W związku z tym, iż każdy pacjent umawiany jest u nas na konkretną godzinę, bardzo prosimy o pilnowanie tych wytycznych, aby nie utrudniać pracy całemu zespołowi terapeutycznemu i szanować czas innych pacjentów.
 8. Prosimy także o przygotowanie takich danych jak grupa krwi, wzrost, telefon, adres e-mail.

 

Badania laboratoryjne

 1. Jeśli posiadają Państwo jakieś wyniki badań przeprowadzonych w ostatnim czasie, prosimy o zabranie ze sobą na wizytę (w formie kopi aby udostępnić je Klinice / aby stworzyć Państwa kartotekę, historię stanu zdrowia) – im więcej mamy informacji, tym łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie działania terapeutyczne.
 2. Przed wizytą zalecamy wykonanie dodatkowych badań tj.: morfologia z rozmazem, lipidogram, panel hormonalny, nerkowy, wątrobowy, homocysteina. Istnieje możliwość uzyskania zniżki w laboratoriach z którymi współpracujemy – po więcej informacji prosimy o kontakt z rejestracją.

 

 Pomiary diagnostyczne (badania przeprowadzone u nas w Klinie)

3 dni przed pomiarem/badaniem:

– nie powinno się wykonywać takich badań jak RTG (rentgen), tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz żadnych zabiegów laserowych (fizjoterapeutycznych i kosmetologicznych).

– nie powinno się opalać. Poparzenia słoneczne skóry mogą zaburzyć wynik pomiaru.

– nie powinno się korzystać z sauny.

 

2 dni przed pomiarem/badaniem:

– nie powinno się uprawiać wyczerpującego, intensywnego wysiłku fizycznego czy dyscyplin sportowych.

– silny stres, czy inne bardzo negatywne emocje (np. ostra kłótnia, gniew, strach czy traumatyczne przeżycia) wpływają na wyniki pomiarów, zaburzając go.

 

1 dzień przed pomiarem/badaniem:

– nie powinno się uprawiać wyczerpującego, intensywnego wysiłku fizycznego czy dyscyplin sportowych.

– silny stres, czy inne bardzo negatywne emocje (np. ostra kłótnia, gniew, strach czy traumatyczne przeżycia) wpływają na wyniki pomiarów, zaburzając go.

 

W dniu pomiaru/badania:

– silny stres, czy inne bardzo negatywne emocje (np. ostra kłótnia, gniew, strach czy traumatyczne przeżycia) wpływają na wyniki pomiarów, zaburzając go.

– nie powinno się używać perfum, dezodorantów i kosmetyków (jak już muszą być, to do delikatnej pielęgnacji).

– można zjeść 1 lekki posiłek do tego 1 szklanka herbaty ziołowej, np. rumianek, koper. Można pić także wodę (w temperaturze pokojowej).

– należy zrezygnować z kawy, herbaty, napojów energetycznych i innych środków pobudzających (w tym z: alkoholu, narkotyków i papierosów).

– do badania należy przyjść w luźnej (nieuciskającej – bez gumek, ściągaczy…) odzieży najlepiej wykonanej z włókien naturalnych z długim rękawem.

– zminimalizować rozmowy przez telefon komórkowy/smartfona. Jeśli już zachodzi taka potrzeba, to prosimy aby rozmawiać przez głośnik tak, aby nie przykładać telefonu bezpośrednio do głowy.

– na ok. 2 godziny przed badaniem dopuszcza się jedynie rozmowy przez zestaw głośnomówiącym.

 

Na 2 godziny przed pomiarem:

– należy powstrzymać się spożywania posiłków oraz od picia płynów (picie wody dozwolone).

 

Na 1 godzinę przed pomiarem:

– należy unikać mycia ciała zimną wodą.

 

Na 30 minut przed pomiarem:

– na badanie najlepiej przyjść z ok. 30 minutowym wyprzedzeniem, aby dobrze zaadoptować się do warunków panujących w gabinecie. Powinno się, chwilę posiedzieć w spokoju (nie rozmawiać przez telefon!). Osoby noszące okulary powinny je zdjąć, a kobiety rozpiąć lub rozebrać biustonosz.

 

Na 15 minut przed pomiarem:

– należy powstrzymać się od picia jakichkolwiek płynów (w tym również wody).

 

 

 

 Bezpośrednio przed pomiarem/badaniem:

 1. Bezpośrednio przed pomiarem STRD oraz So-Check powinno się, chwilę posiedzieć w spokoju (nie rozmawiać przez telefon!). Osoby noszące okulary powinny je zdjąć.
 2. Kobiety proszone są o rozpięcie lub rozebranie biustonosza. Prosimy aby zrobić to odpowiednio wcześniej, co najmniej 15 minut przed pomiarem, najlepiej tuż po przyjściu do Kliniki. Jest to bardzo ważny aspekt, który ma wpływ na wiarygodny wynik pomiaru diagnostycznego STRD.
 3. Pomiar STRD wykonywany jest za pomocą pirometru na podczerwień, który sczytuje temperaturę z powierzchni skóry. W tym celu należy w gabinecie zdjąć od pasa w górę wszystkie ubrania (w tym biustonosz). Badanie zawsze przeprowadzane jest przez kobietę, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.
 4. Przed pomiarem So-Check nie używamy do mycia rąk mydła, detergentów i innych dezynfekujących substancji czy tłustych kremów/balsamów/żelów (jeśli zachodzi konieczność umycia rąk przed pomiarem – myjemy je wyłącznie ciepłą wodą). Dłonie muszą być czyste i suche.
  Do pomiaru należy ściągnąć zegarki (w tym typu smartwatch’e), wyciągnąć z kieszeni telefon komórkowy/smartfon w celu eliminacji zakłóceń promieniowaniem elektromagnetycznym, które mogą wywołać powyższe urządzenia.
  Wynik pomiaru Cardi-Check (1 z badań So-Check’a) może zostać zaburzony w przypadku gdy płytka paznokcia pokryta jest lakierem/żelem lub założone są na nią tipsy/hybrydy/aryle… itp. Nie ma to jednak wpływu na wynik badania Oligo Chek określającego ilość minerałów, witamin i metali ciężkich w tkankach.
 5. Należy poinformować osobę przeprowadzającą pomiar i terapeutę prowadzącego o przyjmowanych lekach, preparatach, suplementach (w tym ziołowych i homeopatycznych).

 

 

 Rady praktyczne

 1. Ze względu na pomiar diagnostyczny STRD dobrze jest się ubrać wygodnie, aby móc w gabinecie swobodnie rozebrać górne części garderoby (od pasa w górę). Pomiar wykonywany jest przez kobietę.
 2. Najlepiej by ubrania były luźne i przewiewne.
 3. Osoby z dłuższymi włosami zostaną poproszone o ich spięcie spinką lub gumką np. w koczek – osoba wykonująca pomiar musi mieć swobodny dostęp od górnego odcinka szyi do końca dolnego odcinka kręgosłupa.
 4. Mężczyźni z gęstą, długą brodą mogą mieć z powodu braku dostępu do skóry w tym obszarze zaburzony wynik (w okolicy brody i szyi).
 5. Podczas pomiarów diagnostycznych używamy również wagi z funkcją analizy składu ciała. Bezpośrednio przed pomiarem należy zdjąć buty, skarpetki/rajstopy – gdyż na analizator stajemy na boso. Warto o tym pamiętać kompletując ubrania na ten dzień.
 6. Po przybyciu do Kliniki będą Państwo mieli możliwość odpoczynku po podróży, wypicia wody, skorzystania z toalety. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia diagnostyki, aby przez co najmniej 15 min odetchnąć, uspokoić ciało i umysł. W związku z tym prosimy o przyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem.
 7. Do pomiaru na obecność patogenów F-Scan należy ściągnąć wszelkie metalowe elementy, które mają kontakt ze skórą (czyli np. zegarki, kolczyki, pierścionki, łańcuszki, bransoletki, spinki… itp.). Warto zdjąć je zanim wejdzie się do gabinetu, a najlepiej zdjąć je już w domu, aby uniknąć np. „szarpania się” z łańcuszkiem, który nie chce się odpiąć.
 8. Uwaga, przeciwskazaniem do terapii urządzeniem F-Scan (biorezonans) jest ciąża oraz rozrusznik serca – jeśli któreś z tych przeciwskazań występują – należy niezwłocznie poinformować o tym osobę przeprowadzającą pomiary/badania.

 

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji poprzez

telefon: 575 808 500 (od godz. 8:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku)

oraz mailowo: rejestracja@kawkaje.com

 

Do zobaczenia w naszej Klinice!