Zapraszamy do udziału  jubileuszowych targach “Bliżej zdrowia, bliżej natury”, które odbędą się 10-11 października w Katowicach.

Poniżej harmonogram wydarzenia.

Sobota 28.08.2021

10.00 – 10.15 uroczyste otwarcie targów  

10.15 – 10.45 mgr inż. Bartłomiej Byczkiewicz „Fitoterapia dla sportowców”

10.50 – 11.20 mgr inż. Ewa Melania Gryt: „Kod Emocji dr Bradley’a Nelsona”

Czy znasz słynne słowa Alberta Eisteina? Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie myślenia i działania, na jakim powstały. Przegląd technik od Helingera, Hawkinsa po dr Bradley Nelsona – co tak naprawdę działa i jak?

11.25 – 12.30 Gość specjalny: Billguun Ariunbaatar – „Blaski i cienie sławy. O depresji w obliczu zainteresowania mediów”.

12.35 – 13.05 mgr Joanna Nestorowicz-Kiegiel: „Szeptunki i zielichy – ludowe specjalistki medycyny naturalnej”

Przedmiotem wykładu będzie historyczne i antropologiczne pokazanie roli szeptunek i “mających wiedzę”, w zakresie propagowania i stosowania naturalnej medycyny ludowej. Jakie praktyki, zioła i zabiegi stosowano zanim rozpoczął się okres współczesnej medycyny i farmacji? Które praktyki przetrwały do dziś? Jakie zioła, wywodzące się z tradycji ludowej nadal z powodzeniem funkcjonują w fitoterapii? Historyczne spojrzenie na początki zielarstwa

13.10 – 13.55 dr n. med Ewa Kuchowicz – „Zioła dla dzieci – fitoterapia okresu wczesnodziecięcego i dziecięcego”.

Przedmiotem wykładu będą rośliny lecznicze stosowane w dolegliwościach wieku dziecięcego – wskazania i środki ostrożności w fitoterapii dzieci. Podamy także receptury do samodzielnego sporządzania, a także dawkowanie i najważniejsze wytyczne do stosowania ziół u naszych milusińskich.

14.00 – 14.40 o. dr n. med. Jacek Maria Norkowski „Jakiej medycyny potrzebujemy. Medycyna regulacyjna jako alternatywa dla współcześnie dominującej praktyki medycznej w krajach zachodu.”

14.45 – 15.15 Andrzej Kwiatkowski, „Energetix” – „Magnetyzm a Twoje zdrowie”.

15.20 – 16.15 – wykład z tłumaczeniem, prof. zwyczajny, dr n. chem. Walentyna Nikołajewna Burkowa z RF – „Powikłania po chorobach wirusowych w tym pocovidowe. Prewencja, naturalne terapie na bazie roślin adaptogennych Ałtaju” Na podstawie badań klinicznych Instytutu Biolit i lekarzy Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku.

16.20 – 16.50 Sławomir Salarek i goście, „S-Probio” – Niech PBM przemówi ustami tych którzy poczuli siłę jego dobrodziejstwa.

16.55 – 17.40 dr hab. n. med. prof. em. UM Anna Głowacka – Pleśnie w przyprawach i ziołach, niebezpieczne dla zdrowia człowieka – przeciwdziałanie

17.45 – 18.30 dr. n. med. Hubert Czerniak – „Choroby sercowo naczyniowe”.

18.40 – 19.05. Adam Krzoska – psycholog, biotronik, instruktor japońskich technik pracy z ciałem i świadomością – Pokaz zabiegu zestrojenia organizmu poprzez przywrócenie prawidłowych wibracji – z użyciem wibracji głosu.

 

Niedziela 29.08.2021

10.30 – 11.00 ogłoszenie wyników konkursu Drzewko Życia 51. edycji targów BZBN

11.00 – 11.35 prof. Henryk Bieniok – „Zdrowe odżywianie i mądry styl życia jako metoda wspomagania walki z licznymi chorobami”.

11.35 – 12.00 manager ochrony środowiska, fitoterapeuta Marzena Jasińska – „Czynniki środowiskowe warunkujące zdrowie, a stan regulacji środowiskowych”.

12.00 – 12.45 Janusz Zagórski – „Początek nowego… ŻYCIA”.

12.50 – 13.20 Tomasz Niemczyk „Avatar” i Rafał Nowak – „Depresja. Jakie negatywne programy myślowe do niej doprowadzają?”.

13.25 – 13.55 dietetyk kliniczny Andrzej Kawka „Kawkaje” – „Zdrowie – od czego zacząć?”

14.00 – 14.30 Michał Toczyłowski, „Narum” – „Biotechnologia Acidofilna”

14.35 – 15.05 Edyta Kmieć, „Juvenil” – Odporność i regeneracja a żywienie – czy wiemy już wszystko?

15.10 – 15.40 Rinaldo Betkiewicz – REVIC (Rewitalizator komórkowy) – nowa metoda likwidacji stanów zapalnych w organizmie poprzez przywrócenie równowagi energetycznej.

15.45 – 16.15 Zdzisław Oszczęda, „Nantes” – „Wpływ wody plazmowanej na układ homeopatyczny człowieka”.

16.20 – 16.50 Joanna Czuber „Bliżej zdrowia. Bliżej natury. BLIŻEJ SIEBIE, czyli o potrzebie budowania więzi po pandemii”.

16.55 – 17.45 Panel ekspertów Centrum Medycyny Naturalnej i Psychoterapii z Katowic: „Medycyna naturalna. Prewencja w chorobach XXI w.”

Aleksander Gorbatiuk – terapeuta manualny, chiropraktyk, specjalista terapii Su-Jok oraz metody Jewminowa.
Natalia Slipińska-Sowicka – psycholog i psychoterapeuta.
Bogusław Waśkiewicz – terapeuta indywidualny, konsultacje i doradztwo osobiste i związkowe, pomoc w problemach zdrowotnych i emocjonalnych. mikrokinezyterapeuta, biomasaż.
Beata Paterska – tearpeuta, life coach, doradca życiowy.
Ewa Ślęzak – zielarz, fitoterapeuta, chirolog.

17.50 – 18.05 zabieg bioenergoterapii Grzegorza Szewczyka

18.05 – 18.15 losowanie nagród, uroczyste zakończenie 51 targów BZBN

 

 

 

 

WARSZTATY SOBOTA 28.08.2021

10.20 – 11.50 mgr. inż. Bartłomiej Byczkiewicz „Mieszanki ziołowe pierwszej potrzeby.”

Cena 150 zł.

 

Opis:

Prozaiczne przypadłości często dopadają nas nagle i niespodziewanie – nie zawsze dysponujemy odpowiednimi środkami mogącymi je wyleczyć. Dlatego warto mieć w zanadrzu zapas ziół, z których możemy wykonać mieszanki łagodzące przykre objawy. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają ziółka stosowane w terapiach chorób układu pokarmowego, oddechowego i nerwowego.

 

12.00 – 14.30 – mgr inż. Ewa Melania Gryt: „Dialog z podświadomością. Technika Kodu Emocji dr Bradleya Nelsona”. Cena 150zł.

Opis:

  1. Każdy z uczestników wypróbuję na sobie technikę testu kineziologicznego – czyli testu uznanego za test medyczny, za pomocą którego prowadzimy dialog z podświadomościa.
  2. Zademonstruje jak za pomocą testu można zdiagnozować problem np zdrowotny.
  3. Na wybranej chętnej osobie, która komunikuje problem zdrowotny typu ból, alergie itp. przeprowadzę sesję techniką Kodu Emocji dr Bradleya Nelsona.

14.40 – 15.30 Obrady komisji Drzewko Życia*

16.00 – 19.00 – Marzena Wojtkowiak: „Klimaty morskie. Ekskluzywne kosmetyki na bazie ekstraktów z mórz i oceanów, dziewiczych obszarów ziemi. Praktyka i samodzielne wykonanie”. Cena 200zł

Na tegorocznych warsztatach będą królowały klimaty morskie – ekstrakty z mórz i oceanów. Poznamy i stworzymy recepturę bardzo lekkiego nawilżającego kremu, utrzymującego w dobrej kondycji naszą skórę. Każdy będzie miał możliwość samodzielnego wykonania takiego specyfiku. Będzie  także  sporo tematycznych surowców związanych z porą roku. Nie zabraknie jak zwykle niespodzianek dla gości.

WARSZTATY NIEDZIELA 29.08.2021

10.00 – 13.00 dr. n. med. Hubert Czerniak: „Choroby sercowo naczyniowe. Profilaktyka i leczenie”. Cena 250zł

13.30 – 15.30 Tomasz Niemczyk „Avatar” i Rafał Nowak: Depresja. Jakie negatywne programy myślowe do niej doprowadzają?

Cena: 200 zł

Opis: Czy miewasz zaburzenia uwagi i koncentracji? Czy masz niską samoocenę? Czy masz poczucie niskiej wartości? Czy posiadasz czarne i pesymistyczne myśli? Czy zdarzają Ci się chęci odebrania sobie życia? Czy masz obniżony apetyt? Czy masz problemy ze snem? Czy czynniki genetyczne, choroby przewlekłe, uzależnienia można zmienić, gdy znajdziemy źródło choroby?

Ten warsztat wyjaśni, jakie zachowania i zdarzenia z dzieciństwa pozostawił „program” który prowadzi do depresji. Uświadomi Ci, że masz wpływ na to, co myślisz, a zatem jaka będzie Twoja przyszłość. Warsztat pokaże, jak wyjść z depresji i jak definitywnie się jej pozbyć.

Warsztat poprowadzą:

TOMASZ NIEMCZYK: Zdrowie w holistycznym spojrzeniu na ciało człowieka. Wyjaśnia działanie materii ludzkiej opierając się na wiedzy o czakrach, medycynie chińskiej, kinezjologii, anatomii i psychologii. Zajmuje się tłumaczeniem ścieżki życia. Wyjaśnia, jak stan braku równowagi psychicznej wpływa na strukturę ciała co przekłada się na szkielet, organy wewnętrzne i całość materii ludzkiej opartej na chemicznym działaniu, które wpływa na podświadomość, czyli myśli. Wpływ na ciało ma otoczenie (ludzie i miejsca), od początku naszego życia. Tłumaczy i pomaga klientom zmienić zapis, dzięki czemu odmieniają swoje życie na płaszczyźnie zdrowotnej, uczuciowej i zawodowej.

RAFAŁ NOWAK: trener personalny rozwoju psychofizycznego ze specjalizacją fizjologii człowieka oraz rehabilitacji, pracuje w konwencji BODYWORK, która łączy w sobie spojrzenie na ciało człowieka ja na zintegrowaną materię. Współtwórca wraz z Tomaszem Niemczykiem Medycyny Świadomości (Facebook fanpage) oraz „Podcast nie z tej ziemi” (Youtube), gdzie można posłuchać o emocjonalnym i myślowym podłożu wielu chorób oraz dysfunkcji człowieka.

15.45 – 18.00 Andrzej Kawka: Praktyczne sposoby uzupełniania niedoborów witamin i minerałów z pomiarami So-Check. Cena 200zł

 

*Skład komisji oceniającej produkt do nagrody Drzewko Życia 51 edycji targów BZBN:

Mgr Joanna Nestorowicz – Kiegiel

Dr Ewa Kuchowicz

Prof. Anna Głowacka

Prof. Henryk Bieniok

Przedstawiciel UM Chorzów

Reprezentant organizatora targów: mgr Halina Jurkowska