Hirudoterapia

Trudno gojące się rany są niewątpliwie dokuczliwym problemem. Jeśli żadne metody leczenia nie przynoszą skutków, z pomocą mogą przyjść pijawki lekarskie. Podczas zabiegu uwalniają one substancje przeciwbólowe i pomagają zmniejszyć dokuczliwy ból, który towarzyszy trudno gojącym się ranom. Oprócz tego uwalniają do krwi hirudynę, która zapobiega powstawaniu zakrzepów, na skutek czego rana staje się odpowiednio ukrwiona i odżywiona oraz szybciej się goi. Co więcej, destabilaza – jedna z substancji zawartych w krwi pijawek – zmniejsza namnażanie bakterii, przez co proces gojenia przebiega łatwiej.

 

 

Pijawki można stosować przy:

stanach zapalnych i leczeniu bólu (bóle kręgosłupa, głowy, mięśni, rwy, bóle reumatyczne, nerwobóle, wątroba, nerki, płuca, prostata)

chorobach zakrzepowo-zatorowych (problemy krążeniowe, żylaki, zapalenie żył, hemoroidy, krwiaki, nadciśnienie)

kontuzjach i urazach sportowych (łokieć tenisisty, uraz stawu skokowego, kolanowego)

cukrzycy, stopie cukrzycowej

detoksykacji, rewitalizacji i oczyszczaniu organizmu

 

 

 

 

Jarek Świętek

 

Od wielu lat uprawiam sport i nie jeden raz zmagałem się z różnymi urazami i kontuzjami. Bezskutecznie szukałem pomocy, próbowałem różnych metod leczenia i ostatecznie na moje problemy pomogły mi pijawki lekarskie. Te osobiste doświadczenia zainspirowały mnie do tego by profesjonalnie zajmować się hirudoterapią. Jestem przekonany i wierzę głęboko, że mogę pomóc także Tobie.