Terapie manualne

 

 

 

 

 

TERAPIE MANUALNE – forma masażu stosowana w niwelowaniu dolegliwości kręgosłupa, zwyrodnień, urazów stawów, bólu i napięć mięśniowych z wykorzystaniem różnych technik takich jak:

 

chiropraktyka– nastawianie stawowe, ustawienie kręgów do prawidłowego położenia, co sprawia, że przestają one uciskać poszczególne nerwy i niwelowany jest dzięki temu ból. Szczególnie polecana jest dla osób, które zmagają się z bólami pleców, głowy, szyi, karku, ramion. Pomocna jest przy dolegliwościach takich jak dyskopatia czy rwa kulszowa.

funkcjonalna terapia trzewi / terapia wisceralna– czyli masaż brzucha, który pozwala rozluźnić napięcia narządów jamy brzusznej oraz wyciszyć emocje, poprawia także przepływ krwi w narządach wewnętrznych i przyspiesza metabolizm. W przypadkach które tego wymagają umożliwia prawidłowe ułożenie narządów wewnętrznych.

pinopresura i klawiterapia –uciskanie i stymulacja określonych punktów na ciele człowieka przy pomocy pinów / pinokatów bądź klawików, co pozwala na odbudowę uszkodzonych nerwów oraz rozluźnienie zgromadzonych napięć i zmniejszenie bólu, a także na doprowadzanie do samoregulacji i naprawy organizmu. Podczas zabiegu ciągłość skóry zostaje zachowana.

masaż tkanek głębokich– głęboki, powolny masaż, którego głównym celem jest uwolnienie i rozluźnienie powięzi co przyczynia się do usunięcia dolegliwości bólowych i zwiększenie zakresu ruchu.

akupunktura– terapia za pomocą nakłuwania punktów ciała specjalnymi igłami, co powoduje odblokowanie i harmonizowanie poszczególnych meridianów ciała, dzięki czemu dochodzi do ustąpienia dolegliwości chorobowych. Poprawia się ukrwienie i dotlenienie narządów wewnętrznych, mobilizują się siły odpornościowe. Umożliwia odzyskanie zaburzonej równowagi organizmu oraz usprawnia się jego kondycja.

bańki chińskie– rozluźniają napięcie mięśniowe i ścięgien, niwelują ból i stany zapalne mięśni, aktywują układ obronny organizmu co powoduje szybszy powrót do zdrowia w czasie choroby.

masaż sportowy– pozwala na zapobieganie urazom i kontuzjom, rozgrzewa i regeneruje, a także działa antystresowo. Wskazany przy urazach powysiłkowych.

Kinesiotaping – to metoda oklejania specjalnymi plastrami dzięki którym następuje poprawa mikrokrążenia i przepływu limfy, wspomagane jest wchłanianie krwiaków, obrzęków oraz zmniejszanie stanów zapalnych. Ma też działanie przeciwbólowe, wspomaga pracę mięśni, ułatwiając wykonanie ruchu, koryguje ustawienie oraz pracę stawów, zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów.

acess bars– delikatny, rozluźniający masaż w 32 punktach na głowie, które po dotknięciu wywołują pozytywne zmiany w mózgu oraz rozładowanie ładunków elektromagnetycznych odpowiadających za stres, myśli i emocje. Sesje Access Bars mogą być skuteczne w leczeniu stanów lękowych i depresji. Przy delikatnym dotyku punkty Bars umieszczone na głowie stymulują odpowiedź neurologiczną. Poprawiają zdolność ciała do samoleczenia, wspierają redukcję stresu i traumy zapisanych w całym ciele. Ułatwiają zmiany psychologiczne, znoszą mentalne i fizyczne blokady.

masaż relaksacyjny – świetnie działa na poprawę samopoczucia, uwolnienie negatywnych emocji (stresu) oraz usprawnia równowagę psychofizyczną.