Psychoterapia

PSYCHOTERAPIA – Jakub Stolarski

 

            Jakub Stolarski – współpraca z Kliniką KawkaJe

Jak powstają zaburzenia psychiczne jak zaburzenia lękowe, depresja, PTSD, fobie, uzależnienia?
W większości przypadków dzieje się to na skutek błędnego zapisania doświadczenia przez nasz umysł najczęściej w okresie młodości (0-15 lat). O co chodzi?
Błędny zapis jest wtedy, kiedy zbyt mocno doświadczyliśmy jakiejś emocji zazwyczaj, gdy byliśmy małymi dziećmi.

Przykład: 3-letnie dziecko widzi jak ojciec biję mamę i dziecko panicznie się boi, że mama nie przeżyje. W tym momencie lęk jest tak silny, że przewyższa możliwości adaptacyjne układu nerwowego i błędnie zapisuje się to wydarzenie/doświadczenie w umyśle człowieka.
Co to znaczy błędnie? Gdy czegoś doświadczamy po raz pierwszy, to umysł
zapisuje to doświadczenie i strategie na radzenie sobie z tym doświadczeniem. Zbiór tych doświadczeń i informacji znajduje się w korze oczodołowoczołowo lewej.

Przykład: Gdy pierwszy raz uczysz się jeździć na rowerze, to umysł programuje, jak daleko można się odchylić, żeby nie stracić równowagi, co robić, aby zwiększyć prędkość i na co uważać by nie zrobić sobie krzywdy. Wtedy taka informacja znajduje się w korze oczodołowoczołowo lewej.

Problem pojawia się, wtedy kiedy pojawia się zbyt silny lęk, smutek, złość, stres, który nie pozwala na odpowiednie przetworzenie tego wydarzenia i „wyciągnięcia wniosków” przez umysł. To doświadczenie wraz z tą emocją jest zapamiętane przez nasz umysł, ale umysł nie wie dale, jak poradzić sobie w takiej sytuacji (bo nie jest zapisana w korze oczodołowoczołowo lewej) i…

… gdy coś w Twoim życiu skojarzy Twemu umysłowi z tą sytuacją, w której nastąpił nieprawidłowy zapis (zbyt silne emocje dla układu nerwowego) np. ktoś krzyknął na kogoś, a Twój umysł wyłapał to i skojarzył z uczuciem/sytuacją które poczułeś jako 3-letnie dziecko to wtedy ciało migdałowate w umyśle wytwarza emocje, które doświadczałeś jako małe dziecko będąc już dorosłym. Innymi słowy; odczuwasz emocje w tu i teraz, które czułeś jako małe dziecko.

Gdybyś jako 3-latek mógł poradzić sobie/przetłumaczyć traumtyczną sytuację w czasie jej odbywania to hipokamp przy następnej podobnej okazji (bądź przy nieświadomym bodźcu pozornie niezwiązanym z traumatyczną sytuacją z dzieciństwa) wyhamomywałby te reakcje. Natomiast jeśli jako 3-latek nie potrafiłeś sobie z tym poradzić, to to uczucie nie zostaje przetworzone odpowiednio przez Twój umysł i ciało, i w przyszłości odczuwasz te emocje. Dlatego osoby „nie wiadomo, skąd” mają zaburzenia lękowe, zespół lęku uogólnionego, hipochondrie, przygnębienia, smutki, depresje, PTSD, uzależnienia.

Czy można się tego pozbyć?
Jak najbardziej i jest ku temu dedykowana specjalna metoda, dzięki której możesz odkryć wydarzenie źródłowe Twojego problemu i przepracować je (zapisać jeszcze raz w sposób odpowiedni), uwalniając się od tych uczuć z przeszłości.

Jakub Stolarski codziennie pracuje z osobami metodą „regresji do przyczyny”, pomagając im odkryć nieuświadomione wydarzenia z dzieciństwa i przepracować je by uwolnić się od swojego problemu.
Podczas pracy terapeutycznej odkrywamy nieuświadomione wydarzenia z dzieciństwa i na nowo je zapisujemy, powodując, że sytuacja i uczucie zapisuje się w odpowiedni sposób w korze oczodołowoczołowo lewej.

Jakub Stolarski  pomaga uwalniać się od zaburzeń lękowych (nerwicy, lęku przed lękiem i innych), depresji, fobii, traum, uzależnień. Używa do tego jednej z najskuteczniejszych metod terapeutycznych na świecie polegającej na znalezieniu źródłowego wydarzenia z dzieciństwa, w którym powstała trauma i ponowne zapisanie tego wydarzenia w umyśle skutkującego uwolnieniem się od problemu, który mamy w tu i teraz.

Absolwent:
amerykańskiej szkoły OMNI HIPNOSIS TRAINING CENTER mającej miano najlepszej szkoły hipnozy i hipnoterapii na świecie.

“Metody terapii zaburzeń lękowych” i “terapia depresji w hipnozie” – Paweł Krzemiński (specjalista od terapii zaburzeń lękowych, traum i depresji)

“Zaawansowane techniki psychoterapii i hipnoterapii” – Maksym Komar (jeden z najlepszych terapeutów w Polsce) Podejście bazujące na nauce i naturalnych zdolnościach ludzkiego umysłu. Moim celem jest jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Psychoterapia może być przeprowadzana drogą on-line w dogodnym dla Państwa czasie. Wszystkich niezbędnych informacji udzieli telefonicznie Pan Jakub Stolarski w trakcie umawiania się do niego na sesję terapeutyczną. Podczas kontaktu z psychoterapeutą prosimy powołać się na Klinikę KawkaJe 🙂

Kontakt do terapeuty: informacja w rejestracji Kliniki KawkaJe – nr tel. 575-808-500